אודותינו

נעים מאד, אני שרון אנקווה, שרומבה. כינוי מצחיק שקיבלתי לפני המון שנים מחבר קרוב לגמרי במקרה ומאז הוא התגלגל יחד איתי עד הפך תחילה לכינוי בפורומים והרשתות החברתיות ובהמשך גם לשם העסק. אבל שרומבה של היום זה משהו הרבה יותר גדול: זה לא רק סטודיו לטיפולי יופי וטיפוח ונשות הצוות המקצועיות, המנוסות והאחראיות שעובדות בו, זה גם לא רק האתר היפה בו את גולשת עכשיו. לפעמים אפילו אני מתקשה לקלוט מהי שרומבה עבורי ולכן כדאי מאד שפשוט אתחיל מהתחלה.

כשהייתי ילדה קטנה, הייתה לי אובססיה לציפורניים. הייתי יכולה לשבת שעות ולבהות באצבעות של אמא שלי, להתרגש מגוון הלק, צורת הציפורן וכמובן חלמתי שיום אחד גם לי יהיו ציפורניים כאלה. אבל בבית שלי לא חשבו שילדות קטנות צריכות לשים לק ולכן העניין נשאר בגדר החלום, אבל הוא עיצב את התודעה שלי.

כנערה, סבלתי מאד מאקנה. פצעונים מוגלתיים קישטו את פניי וגרמו לי צער וסבל רב. במסגרת הניסיונות שלי למצוא פתרון מצאתי את עצמי אצל קוסמטיקאית. היא הביטה בפני המבוישות ופסקה שהמצב לא טוב. היא דיברה ודיברה והצליפה בי בהערות שיפוטיות ואני פשוט רציתי להיעלם מתחת לפני האדמה. בסופו של דבר טופלתי אצל רופא עור, אבל לאותה קוסמטיקאית כבר לא חזרתי. וגם לאף קוסמטיקאית אחרת. במשך שנים סחבתי איתי טראומה מזעזעת.

זה לא שמיד הגעתי לעסוק בתחום הטיפוח. במשך שנים עבדתי בעבודה מכניסה, סולידית, אבל פשוט לא מעניינת. הרגשתי שאני כבולה, כי בסופו של דבר אני בן אדם בוגר ואדם בוגר צריך לעבוד בעבודה “רצינית”. מה קשור עכשיו ציפורניים וטיפולי פנים?

עד שיום אחד הבנתי שזהו. הגיע הזמן להגשים את החלום שלי. וכך נולדה שרומבה. בהתחלה הייתי עובדת בשיטה “מדלת לדלת” ועושה טיפולי פנים, הסרת שיער, מניקור ופדיקור בבתים של הלקוחות. אמנם עברו הרבה שנים, לא שכחתי את הוויה הטראומטית שלי אצל הקוסמטיקאית והקפדתי לטפל בכל אחת כשאני קשובה לה וללא טיפה של שיפוטיות. לאט-לאט התחילו להכיר אותי, להמליץ עלי וכך בניתי בסיס לקוחות ראשוני. לקוחות? יותר נכון חברות. הכרנו אחת את השנייה, צחקנו יחד, יצרנו סלנג שרק אנחנו מבינות וגם בכינו יחד, היינו עצובות, מתאהבות, נפרדות, מתחתנות, מתגרשות וחוזר חלילה.

בשלב מסוים הגעתי למסקנה שכדאי לי לשכור עמדה קבועה במספרה במרכז תל-אביב. הלקוחות שלי שמחו להגיע אלי והמשכנו לעבוד כך עד שיצאתי לחופשת לידה עם דנה שלי, בתי הבכורה, הילדה הנבונה והחכמה שכולה רגישות ולב ענק.

כשדנה הייתה בת 9 חודשים הבנתי שהגיע זמן להמריא לשלב הבא. וכך נולדה “שרומבה – המקום של דינה”, סטודיו מזמין ואינטימי בגן החשמל בתל-אביב, אחד האזורים היפים בעיר.

דינה זו סבתי ז”ל. אישה שאהבתי בכל מאודי, אישה שגדלתי על ברכיה וחומה, שבזכותה אני מי שאני, כל מה שמניע אותי היום. כשהיא נפטרה, הרגשתי שעולמי חרב עלי, פשוטו כמשמעו. לכן, כשפתחתי את שרומבה בגן החשמל בשנת 2014, ידעתי שיש לי את ברכת הדרך שלה. את השמירה שלה מלמעלה. אני בטוחה שגם עכשיו היא מביטה בי ובכל העשייה שלי אי שם מעבר לענן ומחייכת.

מאז הפתיחה סטודיו שרומבה בגן החשמל מגיעות לכאן אלפי לקוחות, ותיקות, שעוד זוכרות את המקום ההוא בכיכר רבין ואותי, מגיעה אליהן הביתה עם מזוודת הטיפולים שלי; חדשות, שמגלות עלי מהחברות שלהן או מהפוסטים בפייסבוק, טוויטר או אינסטגרם וכולן שותפות לאותה תחושה: שרומבה זה בית. שרומביות הן קהילה תוססת, אוהבת, מעצימה, מחזקת, שיודעת להתגייס במיידי וללא מחשבה שנייה בשביל מישהי במצוקה ויודעת גם להריע ולשמוח בשביל מישהי שהגשימה את החלום שלה או פשוט היה לה יום נהדר.

קהילת השרומביות מניעה אותי קדימה. בכל פעם כשאני רוצה לנסות אפילו את הרעיון המשוגע ביותר, הן נרתמות לסייע, להיות ראשונות ולתת חוות דעת. היום, הרבה בזכות הקהילה, בשרומבה תוכלו לקבל לא רק מניקור, פדיקור, לק ג’ל טיפולי פנים וטיפולי הסרת שיער בשעווה או באמצעות מכשיר IPL, אלא גם לרכוש מוצרי טיפוח לשגרה יום-יומית. הקפדתי לרכז באתר רק את המוצרים שניסיתי בעצמי ובדקתי את האפקטיביות שלהם. תכשירי אנטי-אייגינג, סרומים, מסכות מפנקות – תמצאי כאן כל מה שתרצי, מחולק לקטגוריות וגם פתוח לשוטטות חופשית. אני גם מזמינה אותך גם לבקר בעמוד הפייסבוק שלי ולהצטרף לקהילת השרמוביות, כדי להיות בין הראשונות שמקבלות את כל עדכונים ומגלות על כל החידושים הצפויים. 

ואיך אפשר שלא לשבח את הצוות שלנו, את המטפלות, כל אחת ואחת מהן עולם ומלואו, מוכשרת ויצירתית והכי חשוב, מבינה כל לקוחה מחצי מילה, בין אם היא יושבת מולה באמצע טיפול או פונה טלפונית או בוואטסאפ. והכל בנועם, אדיבות והכי חשוב – אפס שיפוטיות.

אני תמיד אומרת ששרומבה היא כמו הבת שלי, היא יקרה לי ואהובה עלי מאד. אבל שרומבה היא גם העסק שלי, עסק שמפרנס אותי ואת המשפחה שלי, את נשות הצוות ואת המשפחות שלהן. אני מרגישה שבורכתי בשפע: מוקפת באנשים יקרים לי שאוהבים אותי, אני מטפחת קהילת נשים חזקות שעבורן השמים הם הגבול ובזכות כל אלה אני מגשימה חלום אחרי חלום.

אז זהו, נעים מאד, אני שרומבה. שרון אנקווה. 

ברוכה הבאה!

0
דילוג לתוכן